A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maďarsko - Diskuze

Původní dotaz

BOGACS

20.07.2009 14:40:25 | Macarat
Zdravím diskutující na této stránce. Mám velice dobré zkušenosti s pobytem v termálních lázních v Bogacsi, který leží v úpatí pohoří Bük. Jsou to menší lázně, menší sídlo u Egeru, dobře dostupné další zajímavosti EGER, MEZÖKEVESD, MISKOLC a další. Čisté a levné služny koupaliště cca 85,-Kč na týdenní pernamentku, výtečné vinné sklepy, večerní závbava je slabší ale dá se. Vhodné pro pobyt s dětmi. Mám dobrý kontakt na ubytování v soukromí za cca 250,- až 280,- Kč podle kurzu forintu.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Iren
04.10.2012 14:19 195.113.231.***
Re: BOGACS  

Právě jsme se vrátili z Bogacse, kde se nám moc líbilo. Ubytování super - www.muskatliapartaman.hu
Majitelé penzionu moc příjemní a přestože neumí moc jazyků, dá se s nimi domluvit (rusko-německo-maďarsky). Pobyt mimo sezonu mohu jen doporučit. Nikde narváno, v lázních příjemně, můžete v klidu využívat všechny atrakce, jídlo v restauracích bez čekání, koňský potah v pusztě jen pro 6 osob a se všemi atrakcemi včetně uherské pošty. Bogacs jsme využili jako základnu k cestám do Mezökevesd, Egeru, Miscolce a na pusztu (Horthobágy).

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Hana
25.07.2012 20:01 109.80.144.***

Díky moc za odpověď, pak zde napíšu své zkušenosti pro ostatní, ještě jednou díky

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
18.07.2012 06:19 217.197.151.***

Ahoj. My se v restauracích nestravovali, jedli jsme vždy v areálu, kde je na výběr hodně jídla i meníčka, ty tam mají v přepočtu mezi 80-90 Kč. A meníčko je opravdu vydatné - polévka, pak hlavní jídlo,kterého je opravdu plný talíř a ještě je k tomu většinou nějaký dezert. Ale procházkou jsme ve vesnici několik restaurací potkali. Obchody - je tam několik obchůdků s potravinama - smíšené zboží, pak pár nějakých suvenýrových obchůdků. Je to vesnice, takže pokud bys chtěla vyrazit za většími nákupy tak kousek je krásné město Eger.

• Anonym (2)
hanka
11.07.2012 19:52 109.80.144.***

Dobrý den, jak to zde vypadá s restauracemi a obchody? Dá se tam slušně najíst? Děkuji za odpověď.

• Anonym (1)
Zlata 08.07.2012 11:19

Tak jsem se vrátila opět po krásné dovolené z Bogacs. Ubytování jsme sehnali krásné, až na místě a jen 100 m od areálu. Z areálu můžete vycházet a vracet se jak chcete (máte na rukou pásek). Lidí také moc nebylo, takže klid a pohoda, večer jsme vždy zabrousili do místních vinných sklepů, v některých je denně živá hudba s tancem. Jeden den jsme byli v lázních Eger (také příjemné termálky) a další den v lázních Mezokovesd. Tyto mě trochu zklamaly, protože se tam dost staví a místy je to jako na staveništi. Jinak čistota bazénů je vynikající, každý druhý den bazény vypouští celý a čistí je. Pohodááá...

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
nefer
11.08.2009 12:56 85.70.11.***
RE: RE: Bogacs  

Mám naprosto odlišné zkušenosti.Maďaři jsou velice přátelští a slušní.Ubytování běžně vyhledám na internetu a následně mailem objednám. Ještě se mi nestalo, že by nabízené bylo ve skutečnosti dražší nebo horší.Výrazem nem tudom mne nikdo nikde neodbyl, naopak se každý snažil vyhovět.Naopak, jako "hovada" se tam chová hodně čechů.

• Anonym (1)
Apel
11.08.2009 10:52 78.136.158.***
RE: RE: Bogacs  

To co píše yorgius,že se v Maďarsku nedá domluvit jinou řečí než maďarštinou tak to není pravda.Naopak Maďaři se snaží s vámi domluvit ,ovládají perfektně němčinu i angličtinu a snaží se aby se cizinec cítil u nich dobře.Mají vysokou úroveň co se týká restaurací,ubytování atd. To se o češích říct nedá.

• Anonym (1)
yorgius
11.08.2009 09:39 77.48.74.***
RE: Bogacs  

Potvrzuji si zkušenost z mé poslední návštěvy Maďarska před cca 10 roky. S Maďarem a Mongolem se nedomluvíš. :-x

Všude jinde v Evropě (snad trošku s výjimkou Francie) mají lidi snahu použít i jen těch pár slov v angličtině nebo němčině, které znají. Maďar umí pouze jediné, nem tudom.

Na webu je spousta kontaktů na ubytování v Bogács. U naprosté většiny z nich není uveden e-mail. Když uveden je, tak se v cca 50% jedná o neplatnou adresu nebo opět nem tudom a je bez odezvy. Na telefon v angličtině je jediná odpověď - nem tudom. Dalším poznatkem je, že když je u inzerátu uvedená nějaká cena, tak skutečná je minimálně o 1000 HUF vyšší a odpovědí na e-mail s dotazem na ubytování v angličtině je obvykle citace z nějakého webu, který popisuje danou oblast doplněná pád větami v hungličtině. V hungličtině proto, že jsou psané tak mizernou angličtinou, že to chce opravdu hodně velkou dávku fantazie, aby člověk pochopil o co jde.

Takže vážení Maďaři, Evropa není ohraničena jen vašimi hranicemi a pokud máte zájem aby k vám někdo přijel utratit nějaké ty peníze, tak máte ještě hodně co dohánět.

Možná za dalších 10 let opět zkusím štěstí jestli se něco nezměnilo, ale do té doby bude fungovat momentální zkušenost jako dokonalá antikoncepce.

• Anonym (1)
gottak 01.08.2009 20:26
RE: Bogacs  

Zdravim!
Loni jsme byli kousek od Bogacse v jednou soukromem apartmanu u pani Leny, bylo to super, hlavne protoze majitelka je Ceska a se vsim nam poradila a pomohla. Ta vesnice se jmenuje Tard a je to asi 5 minut od Bogacse, takze je to blizko, ale porad je tam klid takze zadny davy turistu, proste relax a pohoda. Ma i stranky na netu, ta, jsem to nasel: http://www.apartmanlena.com/
Vrele doporucuji! ;-)

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu