A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maďarsko - Diskuze

Původní dotaz

Jak Platit

04.09.2009 08:34:58 | MT
Zdravím cestovatele, prosím o radu jak nejlíp platit v Budapešti.Platební kartou, vyměnit eura nebo forinty a kde. děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
dadulák
05.07.2010 11:17 91.187.57.***
RE: RE: RE: RE: Jak Platit  

Jestli jedu do Maďarska za řádově 25000Kč(pobyt, strava apod.)vůbec neřeším,jestli za kartu-výběr bankomar zaplatím 50, nebo 70Kč. Drobné na zmrzku, pitivo apod stejně potřebuješ a kartu Ti nevezmou, stejně jako vstupy apod.
Pokud bych musel uvažovat o úspoře řádově 50-100 za hotovost-bankomat, jedu za 3000,-
Kč pod stan na Mácháč.
dadulák

• Anonym (4)
tttt
10.05.2010 12:34 85.71.216.***
RE: RE: RE: Jak Platit  

Dovolim si pridat svoji skusenost.
Byl jsem v Budapesti a v OTP Bank jsem si chtel vymenit CZK na forinty, no poslali me s CZK do haje ...
ale jedna zajimavost:
v OTP byl kurz 10,16 (nakup czk)
a kousek mimo centra jsem nasel smenarnu ktera mi to vymenila za 10,00 bez zadneho poplatku, menil jsem pouze 2ooo takze ma strata temer nulova, jen by me zajimalo z ceho ta smenarna zije pac z tech 320forintu co meli :zisk: (3,20kc) asi ne
ale to je v celku jedno.
vice by me zajimalo zda v madarsku taky proveruji vklad v hotovosti jak tady v cz

• Anonym (1)
m4xp0w3r7
13.04.2010 16:28 90.179.70.***
jak platit  

Jednoznačně nejvýhodnější je všude platit kartou, kde to jen de i mikro platby. Nejlepší devizový kurz a žádné poplatky. Dále je výhodný výběr z bankomatu, ale si musíte zjistit, jaké má vaše banka polatky... Mbank zdarma jasná volba, já mám U student KB jeden výběr v zahraničí zdarma za měsíc, ale pozor klidně můžete platit za výběr třeba 150kč+ nějaké procenta!! Takže jestli máte poplatek je pak nejlepší proměnit si doma, ať máte nějaké drobné aspoň a jinak všude platit kartou. A samozřejmě úplná blbost je měnit si na eura a pak na florinty = nejhorší kurz.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Jenos 30.09.2009 22:16
RE: RE: Jak Platit  

Nejjednodušší a zároveň vůbec ne nevýhodné je vybírat z bankomatu, je ale výhodné vybírat pokud možno vyšší částku, než několik drobných výběrů, vzhledem k jednorázovému poplatku našich bank. Kurz je u banky vypočítán, myslím že středem kurzovní hodnoty, takže určitě lepší než někde ve směnárně v ČR. Poté pokud máte Eura a vyměníte je na Forinty dostanete zpravidla nejvýhodnější kurz. JInak Kč vám vymění snad úplně všude v Maďarsku v jakékoli směnárně a kurz je 100% lepší než směnárny v Čr. Pokud Eura nemáte(nevyděláváte) a hodláte je nakupovat z Kč na Eur a poté H na Forinty už není tolik výhodné. No a nejnevýhodnější je měnit Kč na Ft tady v ČR. Toť moje osobní několikerá zkušenost...

Evelína 16.09.2009 14:03
RE: RE: poplatek karta  

Tak já mám kartu ČS a vybírala jsem v Erste bank - za 20 000,- Forintů 1957,94 + 6,- Kč poplatek.

• Anonym (1)
danuska 15.09.2009 14:07
RE: RE: RE: RE: RE: RE: proč ?  

jo a jinak všude platím kartou,ale tentokrát mě pěkně vypekla.Při platbě v hotelu mi prostě terminál kartu ČS nechtěl vzít.Naštěstí jsem měla hotovost.Hned jsem to zkusila vedle v krámu a šlo to.Tak pozor na to.Byla jsem teď na pobočce a tam mi museli kartu dodělat na internetové bankovnictví .Prostě to ten hotel tak v terminálu měl .Nikdy se mi to nestalo a byla jsem z toho pěkně vyprdlá.Při dotazu co bych měla dělat kdybych neměla hotovost,tak je s nimi domluva .Dají vám fakturu a pošlete to převodem.V Gold Repce jo nevím jak jinde.Už bych to nerada zažila znova.Jinak ostatní platili a kámoš který má komerčku taky v poho .

• Anonym (1)
danuska 15.09.2009 13:58
RE: RE: RE: RE: RE: proč ?  

vrátila jsem se v sobotu z Buku mám před sebou výpis z ČS výběr 3000 forintů je za 2883,74 Kč poplatek za výběr 114,42

Evelína 06.09.2009 23:03
RE: RE: RE: RE: proč ?  

Výběr z bankomatu Erstebank poplatek 6,- Kč a kurz lepší než u nás ve směnárně, takže já preferuji jedině výběr z bankomatu.

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Sally 06.09.2009 17:29
RE: RE: RE: proč ?  

Platím kartou tam kde to jde a pokud jezdíme do lázní (v březnu jim v Gyoru nešel termimál) si raději beru s sebou eura. V březnu jsme museli vybírat z bankomatu a přišlo to pěkně draho, nepamatuji si ale už kolik.

Při platbě kartou je určitě lepší kurz jak u arabáče na Masaryčce. Přesto s sbou mám vždycky pár forintů na drobné platby na trhu, v restauraci, na kafe. Ale všude venku platím (tam kde je terminál) kartou.

Jiří Kuchta 05.09.2009 22:42
RE: RE: proč ?  

Tak nám prosím sdělte, kdy Vám banka dá horší kurs při placení kartou než arabský směnárník ! Platby kartou jsou bez poplatků a kurs by se měl odvozovat z kurzu bezhotovostních plateb (vím, že ve skutečnosti je to složitější).

• Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu