A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maďarsko - Diskuze

Původní dotaz

balatonakali

| hurka13
hurka13
ahoj,prosim o informacie-camping strand-holiday.1.8.2010 tam chcem ist.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
28.07.2019 11:59 95.85.213.***
Balatonakali Stran Holliday 

Jezdili jsme do Strandu od 2006 stanovat skoro každý rok. Po čtyřleté pauze jsme se rozhodli sem vrátit, ale už ne se stanem a chtěli si užít trochu komfortu, tak se poohlíželi po ubytování v karavanu, Na 6 nocí 112 tis. HUF za Princess Comfort se nám nezdálo moc. Podle fotek opravdu hezké, čisté bydlení, v karavanu plynový vařič, sprcha, toaleta...jenže po příjezdu a shlédnutí skutečnosti jsme byli opravdu zklamaní. Karavan nebyl tak čistý jak se z fotek zdálo, umolousané polstrování na postelích a sedácích, potrhané síťky na oknech, přes které nemá hmyz problém se dostat dovnitř, větrání na střeše karavanu jsem se bála otevřít, aby se na mě nevysypal mrtvý hmyz, spousta pavučin...plynový sporák rozhodně nebyl uvnitř karavanu, jak je prezentováno na fotkách, ale zastupoval ho rezavý plynový dvouvařič v chodbičce na kempinkovém stolku. V karavanu je sice dřez, ale voda tu neteče, pro tu si musíte buď do sprchy, nebo ke kohoutku na cestě. K vybavení patřil zahradní stůl se čtyřmi židlemi a starým, vybledlým slunečníkem, který se co chvíli zavřel...Sprcha a toaleta jsou venku pro dva karavany společné, takže když je u sousedů pět lidí a nedejbože i vy přijedete čtyři, nastává situace, že se třeba hodinu nedostanete na toaletu, protože sousedi se střídají ve sprše :-( Pusem je, že tu vždy teče teplá voda...
Kdo do Balatonakali jezdí už déle, určitě si bude pamatovat první část kempu, která je teď zbouraná i s úžasnou restaurací u Laly a krámečkem přímo v kempu, kde se po ránu daly koupit čerstvé rohlíky k snídani...teď se na nejbližší jídlo musí jít už jen na vedlejší veřejnou pláž, o čerstvých rohlících si můžete nechat zdát, nebo si pro ně dojít cca kilometr k hlavní silnici...Celkový dojem ale výrazně vyvažuje prostředí, které je nádherné a to, že Strand byl od první chvíle naší srdeční záležitostí. Rozhodně tento kemp doporučuji, ale příště už budu prezentované ubytování brát s rezervou :-)

Neregistrovaný uživatel
14.11.2017 15:52 90.182.85.***
akali 

Kemp Strand v Akali jsme navštěvovali po několik let s vnukem. Byla to vždy nádherná dovolená. V 60 letech jsme byli ubytovaní na zahradě Salájových, kteří nám občas uvařili i nějakou tu maďarskou specialitu. Kupovali jsme výborné lángoše a k tomu Tejfl, výborná zakysaná smetana, a u kostelíku byl cukrář a prodával citronovou zmrzlinu. Lepší jsme nikdy nejedli. V Akáli jsme se stavili pokaždé, když jsme pak jezdili do Chorvatska. A příští léto se chystáme znovu. Tiháni je také krásné, i Hevíz s termálním koupalištěm , nebo Badacson , ale na Akáli nedáme dopustit. Vřele všem doporučujeme.

Jitka
23.06.2014 20:40 46.254.70.***
termální lázně 

Dobrý den,chystáme se na dovolenou k Balatonu k Balatonakali-můžete mně prosím někdo poradit a doporučit nejbližší termální lázně? Děkuji

cordobka 15.04.2013 15:19
Re: 

Tady máš reportáž z kempu vedle. Patří k sobě a mají jednoho majitele, mezi nimi je jen to přírodní koupauliště. Oba jsou v Balatonakali a jeden má jméno Strand a druhý Levendula. http://naturista.cz/drupal/madarsko_balaton_naturismus Byli jsme tam i později v dalších letech a stále stejné. Levendula se nám líbí více než Strand.

Karin
14.09.2012 18:37 89.24.253.***
 

Kemp Strand-Holiday jsme navštívili v srpnu 2012, sprchy a záchody nehezké až špinavé,používání tohoto bylo velmi nepříjemné, až s odporem. Ve stropě těchto budov jsou velkoměsta obřích i menších pavouků. V kempu jsou většinou karavany,které jsou dost blízko u sebe, takže se sousedi navzájem ruší. Karavany Klasik jsou pro 4dospělé lůžkově nedostatečné. Byli jsme 2dospělí a 2děti 12 a4 roky,tak jsme se nějak vyspali,ale všechny věci jsme měli i v noci v přístřešku,nebyli v karavanu kam dát. Buď mi, nebo kufry. Všude jsou fotografie karavanů Queen a Princes, ale ani v cestovní kanceláři jsme nedostali informaci, že Klasik vypadají podstatně jinak. Voda v Balatonu blízko a vcelku příjemná, pokud vám nevadí plavající kačeny,vodní rostliny a blátíčko. Na pláži v kempu jen maloučko lidí, vstup do vody pouze schůdky. Jídlo u místního občerstvení nedostačující a pomalé. Nejbližší obchod s potravinami Coop mi připadal jako vykradený a to po celou dobu pobytu. Poloprázdné regály jako za totality, poprvé jsem si myslela, že je zrušený, ale bylo otevřeno. Snad jediné co mohu pochválit jsou početná dětská hřiště a ohleduplnost řidičů v kempu, opravdu všichni jezdili krokem. Nejsem náročná, proto jsme chtěli strávit dovolenou v karavanu, ale tento pobyt jsme ukončili po 4dnech.Tohle bylo už moc- vlastně málo.... :-\

Radomír Uhlíř
10.07.2012 14:52 82.142.89.***
Poděkování 

Chtěl bych tímto moc poděkovat a vyzdvihnout vynikající přístup a poctivost pana Huszára a Nagye z recepce kempu Strand-Holiday v Balaton-Akali.

O víkendu jsem se vrátil z týdenní dovolené právě v tomto kempu a s hrůzou zjistil, že jsem asi po cestě nechal v obchodě v Balatonakali peněženku. Jaké bylo mé překvapení, když jsem volal do kempu a dozvěděl se, že peněženku plnou peněz a kreditek poctivě v obchodě vrátili a taktéž v kempu spustili pátrání po mém telefonním čísle, na vlastní náklady následně vše poslali a vrátili.Poctiví lidé nevymřeli, žijí v Maďarsku.!!!

Také chci poděkovat za celkově bezvadné chování celého "týmu z recepce" během našeho pobytu, zejména pak ochotu pomoci a vyřešit jakýkoli probém.

Tento kemp velmi doporučuji.


Radomír Uhlíř, Brno

  • Anonym (20)
cordobka 22.06.2010 15:39
RE: RE: reakce 

Restaurace v kempu přimo není , ale od recepce asi padesát metrů je vchod do přirodního koupaliště tam je hned u vchodu taková pivnice a malá restaurace , asi o sto metrů dál v koupališti je pizerie , braserie langoše a vinarnička když koupalištěm projdeš tak navazuje druhý kemp Levendula a tam je u vchodu restaurace . nebo u recepce strand kemp pujdeš asi osmdesát metrů přes koleje tam je taky vetší restaurace a po dalších asi 150 metrech je restaurace cukrárna krám a zelenina hned přes silnici .Ve strandu ani v levendule nejsou pískové pláže jen travnaté a v levendule jsou navíc dvě dřevěná opalovací mola . Fuhred a akali nemužeš srovnávat jelikož Fuhred je konzerva na lidi, Akali je vesnička ale o to větší relativní klid .
jestli se ptáš na cenu kempu tak jestli jste dva tak asi kolem dvaceti euro (my v Levendule jsme platili za tři osoby 27euro a ceny jsou stejné jelikož ty kempy jsou personálně provázané )Rozdil mezi nimi je jen že strand je větší a textilní a levendula je menší klidnější a nudistická .
Ceny celkově všeho v madarsku jsou kolem balatonu stejné snad jen v Tihany je o trošku dráže . nakupuj v Plusu ve fuhredu tam je vše trochu levnější je to 17 km přimo proti vchodu do kempu fuhred po pravé straně . Akali je prostě super a nemá chybu . ceny v restauracích v akali cca jidla pro tři lidi pití a salát asi 4000 forintů (asi 16-17 euro ) , neradím platit eury je lepší z bankomatu vybrat forinty (madaři májí trochu zvláštní kurs euro - forint ) .Myslím si že pokud navštívíte akali tak už nikam jinam nebudete chtít jezdit my už v akali dohromady v letě strávili čtyři měsíce a i letos až se budeme vracet z bulharska tak tam nejspíše zase zaparkujeme.
Domluvíš se německy jestli jako bratia slováci umíte madarsky a vedoucí ochranky mluví super česky i když je to madar jako poleno. nevím odkud ze slovenska jedete tak nemohu poradit cestu pokud jedete autem nám nejlepe vychází cesta gyor , tet pápa , ajka menschely akali vyhneš se všem městům a není tam takový provoz . přejeme hezkou cestu

hurka13 22.06.2010 11:38
RE: reakce 

chcel by som vediet ake su ceny v restaur.,ake je prostredie,ci jetam piesocnata plaz.tak vseobecne.bol som vo furedu,bolo OK LEN TROSKA DRAKSIE.diky za info.

  • Anonym (1)
hurka13 22.06.2010 11:38
RE: reakce 

chcel by som vediet ake su ceny v restaur.,ake je prostredie,ci jetam piesocnata plaz.tak vseobecne.bol som vo furedu,bolo OK LEN TROSKA DRAKSIE.diky za info.

cordobka 20.06.2010 22:30
reakce 

co potřebuješ vědět ???

  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu