A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maďarsko - Diskuze

Původní dotaz

Domluvím se jinak než maďarsky?

| Martina111
Dobrý den, jedu do lázní Mosonmagyarovar blízko slovenských hranic. Chtěla bych se zeptat, zda se tam domluvím anglicky nebo německy,případně česky nebo slovensky? Mám si vzít asi maďarský slovník, že? Ptám se, prototože v Maďarsku jsem ještě nikdy nebyla. Děkuji.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
25.03.2020 21:48 81.0.198.***
Re: Domluvím se jinak než maďarsky? 

Myslím, že letos je to úplně jedno, neb to není aktuální téma

Neregistrovaný uživatel
25.03.2020 08:09 85.71.20.***

Jestli máte dost peněz, mluvte anglicky nebo německy. Budou vás považovat za bohatého cizince, a ceny budou tomu úměrné. Pokud se ale naučíte několik základních slovíček maďarsky, místní to ocení, a ceny budou zhruba 60%

Jiří Kuchta 10.11.2019 20:34

V pohraničí se Slovenskem a hlavně Rakouskem se ještě většinou dá rozumně domluvit. Ve vzdálenějších oblastech bohužel jazyková výbava Maďarů silně klesá a zvyšuje se potřeba použití překladače v mobilu

Neregistrovaný uživatel
27.10.2019 23:45 109.105.39.***

Mluvíme česky a jde to , rozumí

mirda46
08.10.2010 17:41 217.196.212.***
Domluvím se jinak než maďarsky 

Jezdím k Balatonu pravidelně už asi 7 let a domlouvám se německy. Pokud nepovedeš nějaké sáhodlouhé projevy, vždycky se najde někdo kdo ti bude rozumět.

• Anonym (8)
  • Anonym (7)
Sally 08.10.2010 06:36
Maďarsky 

Nikdy jsem to neřešil a domluvil jsem se vždycky a všude. Lámanou němčinou, někde i rusky, a místo abych ze sebe soukal slovenštinu, bez problémů i česky. No a když selhalo všechno - mám ruky. ;-)

• Anonym (6)
  • Anonym (1)
Jiiřiinka
08.10.2010 00:53 90.183.115.***
Martina 111 

V lázeňských městech mívají nejméně dvojjazyčné nápisy, informace i jídelní lístky. Domluvit se dá německy vždy, anglicky většinou, se Slovenštinou jsme nepochodili, ale nebyli jsme u hranic, ale až ve vnitrozemí. Dnes jedeme na týden do Hevízu, byli jsme tam na skok v létě při cestě okolo Balatonu. Ve vstupu do hevízského termálního jezera měli dokonalé informační letáky dokonce ve 4 jazycích ( i rusky ) a personál tak i mluvil. Už se těším !

• Anonym (6)
  • Anonym (8)
Martina111
06.10.2010 08:17 193.86.67.***
RE: RE: RE: RE: Domluvím se jinak než maďarsky? 

Díky za info, určite napíšu, jak jsem to zvládla

• Anonym (3)
  • Anonym (10)
Evelína 05.10.2010 22:19
RE: RE: RE: Domluvím se jinak než maďarsky? 

Hlavně jak přijedeš zpátky tak napiš, jak si se domluvila, docela by mě to zajímalo :-) :-)

• Anonym (8)
Evelína 05.10.2010 22:17
RE: RE: Domluvím se jinak než maďarsky? 

Já si taky myslím, že pokud je to u slovenských hranic, tak se slovensky a ruce nohy domluvíte :-) :-).Moje letošní zkušenost z termálů Sárospatak taky kousek od slov.hranic-80% Slováků, tzn. že co se týče jídla, vstupenky a podobně,slovensky v pohodě, musí, jinak by nebyl kšeft :-).To samé na tržišti, 20 roků chodím na stejné místo ke stejnému prodavači v létě kupovat chleba, k mému překvapení letos prodavač jak zjistil, že mluvím česky (oni nepoznají, jestli to je čeština nebo slovenština) tak na mě začal mluvit slovensky, a docela dobře :-), prostě se ten základ, co potřebuje na tržišti,naučil.

• Anonym (6)
  • Anonym (6)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu