A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maďarsko - Diskuze

Původní dotaz

Spousta dotazů bez odpovědí

| Lynne
Ahojte, plánuju výlet do Maďarska, konkrétně do Miskolce. Ačkoliv jsem prolezla asi deset různých stránek, všude se opakují ty samé základní informace, jakože Miskolc je v Maďarsku a jsou tam lázně atd, ale já mám trochu konkrétnější dotazy, protože nechci nechat nic náhodě :)
Tak tedy, nevíte někdo, kolik by mohl stát lístek na vlak z Budapeště do Miskolce? Je nějaký jednoduchý způsob, jak se dostat z "Népliget, zastávka autobusů MHD 901" na "Keleti pu (východní nádraží)" nebo to zvládnu pěšky s mapou? Dají se tam najít bankomaty, nejlépe od KB? Viděla jsem tady taky zmínku o nějakém Lesním vláčku, okružní trasa, tak bych se ráda vyptala na podrobnosti.. Kolik stojí, kudy jede, odkud a kam, kdy jezdí.. A ještě jestli se dá někde sehnat jen nějaký základní minislovníček s pár užitečnými frázemi. Nechci kupovat přímo slovník, protože se do Maďarska jen mrknu a poté by mi byl na nic.
Možná si ještě na něco vzpomenu, ale pokud někdo víte odpovědi na tyhle otázky, byla bych vám hodně vděčná :)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Evelína 03.11.2010 14:35
RE: RE: Spousta dotazů bez odpovědí 

Lynne-tak já, pokud bych chtěla do Miskolce, tak bych určitě zvolila trasu do Košic buď vlakem nebou Student Agency a z Košic do Miskolce to je hodina a půl vlakem. V Košicích se v pohodě domluvím, nemusím složitě hledat nádraží, a navíc je tam moc hezké centrum, kdyby ti vyšel trochu čas. Jinak v Maďarsku jsou asi nejvíc bankomaty Erste bank, pokud máš kartu ČS, výběr je za 4,- Kč. O vláčku nic nevím, ale je dobré si informace zajistit na internetu u nás, jejich informační systém není moc dobrý, tzn. že se tam toho moc nedovíš. Ale jeskynní termály jsou jedinečný :-) .

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
k.m cb
02.11.2010 19:09 92.62.224.***
RE: Spousta dotazů bez odpovědí  

Tak já můžu sloužit s trasou na nádraží Keleti pu - z nádraží Népliget pěšky okolo fotbalového stadiónu kolem čtyřproudové silnice(ulice Üll&otilde;i út) dojdete na stanici metra Nagyvárad tér a odtud tramvají č. 4 přímo k nádraží Keleti pu(tramvaj tam končí)....z Népliget na Nagyvárad tér můžete též použít metro(jedna stanice linka M3),ale pěšky je to otázka desíti minut.
Celá trasa pěšky je dost daleko to bych nedoporučoval.

Lístek na vlak z Budapešti do Miskolce vyjde na 3360 - 3900 forintů (záleží jaký vlak použijete - spojení je z Keleti pu přímé,cesta trvá dvě hodinky).
Zde najdete vlaková spojení i ceny:
http://www.mav-start.hu/

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
petrpan
01.11.2010 21:26 78.45.24.***
RE: Spousta dotazů bez odpovědí 

Asi hledáte málo, informací je všude přehršel,nebuďte líná. Slovníček lze také bez problémů najít a vytisknout. Jízdní řády i s cenami si také můžete najít. Pokud Vám hledání činí potíže,obraťte se na Maďarské turistické centrum, rádi Vám požadovaný materiál o oblasti,kterou chcete navštívit zašlou.Bankomatů je po celém MaĎARSKU tolik co u nás, ale naše KB ho tam určitě nemá,divné co?

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
Lynne
01.11.2010 20:09 90.178.195.***
Spousta dotazů bez odpovědí 

Ahojte, plánuju výlet do Maďarska, konkrétně do Miskolce. Ačkoliv jsem prolezla asi deset různých stránek, všude se opakují ty samé základní informace, jakože Miskolc je v Maďarsku a jsou tam lázně atd, ale já mám trochu konkrétnější dotazy, protože nechci nechat nic náhodě :)
Tak tedy, nevíte někdo, kolik by mohl stát lístek na vlak z Budapeště do Miskolce? Je nějaký jednoduchý způsob, jak se dostat z "Népliget, zastávka autobusů MHD 901" na "Keleti pu (východní nádraží)" nebo to zvládnu pěšky s mapou? Dají se tam najít bankomaty, nejlépe od KB? Viděla jsem tady taky zmínku o nějakém Lesním vláčku, okružní trasa, tak bych se ráda vyptala na podrobnosti.. Kolik stojí, kudy jede, odkud a kam, kdy jezdí.. A ještě jestli se dá někde sehnat jen nějaký základní minislovníček s pár užitečnými frázemi. Nechci kupovat přímo slovník, protože se do Maďarska jen mrknu a poté by mi byl na nic.
Možná si ještě na něco vzpomenu, ale pokud někdo víte odpovědi na tyhle otázky, byla bych vám hodně vděčná :)

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu